Pirinç (Sarı Malzeme)

Pirinç (Sarı Malzeme)

Posted by on Ağu 2, 2013 in Metal

Pirinç (Sarı Malzeme)

Stok durumu,sipariş ve bilgi için;
E-Mail: info@turka-metal.com ⇐ üstüne tıklayınız
TELEFON 1 : 0216 446 8 449 ⇐ üstüne tıklayınız otomatik arayın

TELEFON 2 : 0216 493 8 878 ⇐ üstüne tıklayınız otomatik arayın

PİRİNÇ (Sarı) PİRİNÇ LEVHA/PİRİNÇ OTOMAT ÇUBUK/PİRİNÇ ALTIKÖŞE/PİRİNÇ LEVHA VEYA SAC

Özgül ağırlığı(alaşımına göre farklılık gösterir) 8,4 – 8,7gr/cm3

Pirinç Ekstrüzyon Ürünleri :

  1. *PİRİNÇ ÇUBUK YUVARLAK
  2. *PİRİNÇ ÇUBUK ALTI KÖŞE
  3. *PİRİNÇ LAMA
  4. *PİRİNÇ LEVHA
  5. *PİRİNÇ RULO BANT
  6. *PİRİNÇ KAYNAK TELİ
  7. *PİRİNÇ BORU

Pirinç ürünlerde kesimli  veya toptan  malzeme tedarik hizmeti sunmaktayız.

Bakıra katılan bir miktar çinko madeni ile elde edilen tarihin eski zamanlarından beri insanoğlunun kullandığı ve geliştirmesine dayanak sağladığı direk yer altından çıkmayan bir üründür. Pirinç topraktan veya madenden çıkmaz HİÇ DUYDUNUZ MU ”pirinç madeni” ?  Duyamazsınız çünkü topraktan çıkan bakır ile çinkonun alaşımıdır yani belirli miktarlarda harmanlanmasıdır. Günümüzde genel ismi SARI dır.
Pirinçte muhtevasına göre bulunan diğer elementler, kalay, nikel, mangan,kurşun,demir,alüminyum,antimon,fosfor ve arseniktir.

ALAŞIM VE ÖZELLİKLERİ:

Pirinç  sert ve kolay işlenebilen bir malzemedir. Dövülme özelliği içindeki bakır madeninin az veya çok olmasına bağlıdır. % 54-%55 den az bakır bulunan  beyaz diye adlandırılan pirinç ürünlerin işlenebilme özelliği azdır veya çok zordur. Bunlar sadece ufak zerrecikler şekline getirilerek sert lehim işlemlerinde kullanılır. Dövülebilme özelliği bulunan pirinç malzemeler   çoğunlukla % 62  veya daha fazla bakır madeni içeren ve soğuk olarak işlenebilen al-fa pirinçleri ile  az bakır madeni içerikli şeklinde ve sıcak işlem gereksinimi olan be-ta pirinçleridir. Al-fa pirinç malzemeler çok çok iyi soğuk işlem özelliğine haiz olup civata, somun, vida v.b. genel malzeme  imalatında geniş alanlı kullanılmaktadır. Be-ta pirinç olarak adlandırdığımız malzeme ise  fazla sünmeyen, ama oldukça mukavemet gösterme özelliği taşır. Bu tür beta pirinçleri çok yaygın olarak  vana,armatür, kapı ile pencere parçalarında ve bazı bağlantı parçaları ürünleri imalatında yaygın olarak yüksek kullanıma sahiptir ve günümüzde bu ürünlerin yerini alan henüz başka bir ürün çıkmamıştır.

Üçüncü grup pirinçler ise diğer elementlerle özellikleri geliştirilen alaşımlardır. Örnek vermek gerekirse ,  alüminyumlu pirinçler dış doğa etmenlerine nem,yağmur,güneş ,tuz vb. Etmenlere  karşı dayanıklıdır. Kurşun madeni içeren pirinç malzemeler kolay işlenebilir çünkü kurşun malzemeye kayganlık ve yumuşaklık aynı zamanda da tokluk vermektedir. Kalaylı pirinçler ise deniz suyunun aşındırıcı ve paslandırıcı etkisine karşı dirençlidir.

Bakır kırmızı tonlarında koyu tok  renkli bir madendir. Çinkonun katılması renginde açılmaya sebep olur. Pirinçteki çinko içeriği fazla olursa renk, kırmızıdan  sarıya doğru gider.

Genel Kullanım alanları:

Mimari : pencere,kapı,havuz sistemlerinde

Otomotiv: gerekli tüm boru ürünleri ve  ısıtma soğutma sistemlerinde

Endüstri :genel kullanım alanı vardır tesisat ve benzeri tüm ihtiyaç duyulan alanlarda ,kilit gövdelerinde, vida ve dişli sistemlerinde…

Ürünlerimiz Avrupa Normu (EN) ve Amerikan Normuna (ASTM) Uygundur.

pirinç lama tuzla,pirinç lama İstanbul Anadolu, pirinç lama Kocaeli, pirinç lama Tekirdağ,pirinç lama Manisa,pirinç lama Orhanlı/Gebze/Pendik/Kurtköy, pirinç boru tuzla, pirinç levha Gebze, pirinç boru İstanbul Avrupa, pirinç malzeme Anadolu, pirinç çubuk tuzla, pirinç çubuk Gebze, pirinç çubuk Kocaeli, pirinç çubuk organize sanayi bölgesi, kaliteli 1. sınıf pirinç çubuk ve lama, pirinç ince levha, sarı malzeme tuzla, sarı malzeme Gebze, sarı malzeme İstanbul, pirinç ürünler İstanbul ve Türkiye, pirinç boru kayseri, pirinç lama adana, pirinç çubuk tersane, pirinç boru tuzla tersanesi, pirinç levha tuzla,pirinç boru tuzla organize sanayi bölgesi,pirinç otomat çubuk gebze, PİRİNÇ ALTIKÖŞE ÇUBUK TEKİRDAĞ, PİRİNÇ LEVHA KONYA, PİRİNÇ BORU ANKARA, PİRİNÇ SAC İSTANBUL, PİRİNÇ LEVHA ZONGULDAK, PİRİNÇ BORU VE LEVHA ANKARA,pirinç levha karaköy istanbul, pirinç levha muğla, pirinç levha antalya, pirinç levha denizli,pirinç boru karaköy, pirinç boru istanbul ataşehir,pirinç lama ataşehir istanbul, pirinç lama gosb, pirinç lama gebze organize sanayi bölgesi, pirinç çubuk gebze organize sanayi bölgesi, pirinç çubuk tuzla birlik organize sanayi sitesi, pirinç çubuk güzeller organize gebze